Ochranné systémy proti pádu pro pásové světlíky

Pro více bezpečnosti během montážních a údržbových prací na střeše nabízí spol. VELUX Commercial funkční řešení v podobě ochranných systémů proti pádu pro pásové světlíky. Ochranné systémy proti propadnutí pro pásové světlíky s trvalým, kolektivním ochranným účinkem pro zajištění bezpečnosti pohybu na střechách jsou testovány německým profesním sdružením BG, certifikovány podle německé stavební normy GS-BAU-18 a splňují platné normy a předpisy (např. DIN 4426:2017-01, německé směrnice pro pracoviště ASR A2.1, nařízení německého zákonného pojištění proti úrazům DGUV 38 a předpis DGUV 101-016). Zákonodárce také nařizuje nutně zajištění prvků pro přívod denního světla, které nejsou konstrukčně zajištěné proti propadnutí.

V závislosti na provedení - instalace do světlíku nebo do klapek - jsou systémy instalovány během montáže pásového světlíku nebo jako součást dodatečné montáže. V případě instalace pod pásový světlík lze částečně odstranit sítě již v předčasné fázi hrubé stavby.
 

Z důvodu zachování atraktivního estetického designu Vašich pásových světlíků i navzdory ochrannému systému proti pádu mají naše systémy obzvláště jemnou konstrukci při zachování vysoké míryochrany. Využití denního světla zůstane téměř neomezeno.
 

Některé systémy nechrání účinně pouze před propadnutím, ale současně také před krupobitím, nárazem, horkem či zabraňují dokonce vloupání. Protože ochranné systémy proti pádu pro pásové světlíky jsou v mnoha ohledech skutečnými multitalenty.
 

Pokud již máte na střeše pásové světlíky, ani to není problém: Ochranné systémy lze zpravidla dodatečně nainstalovat nebo namontovat v rámci renovace.

Nabídka ochranných systémů proti pádu pro pásové světlíky

LB-DSL


VARIO-PROTECT


VARIO-PROTECT 120 VWS


VARIO-SAFEGUARD


LB-DDS