Komponenty pro odvod kouře a tepla (RWA) a ventilační komponenty pro světlíkové kopule

Světlíkové kopule neslouží pouze k prosvětlení, ale plní také důležité funkce z hlediska přirozené ventilace a odvodu kouře a tepla. Pro tento účel lze s dodatečnými řídícími prvky bez problémů použít téměř všechny světlíkové kopule VELUX Commercial. Komponenty pro odvod kouře a tepla (RWA) a ventilační komponenty společnosti VELUX Commercial jsou k dispozici jako zařízení RWA a také jako samostatná ventilační zařízení nebo jako kombinace obojího. Jsou vhodná k použití pro různé obruby a kopule a lze je podle volby ovládat buď elektricky nebo pneumaticky.

Lze je vybavit také jako odtahové zařízení pro přirozený odvod kouře a tepla pomocí komponent RWA a ventilačních komponent, čímž lze realizovat efektivní odvod kouře a tepla pro nejrůznější podmínky použití v souladu s DIN EN 12101-2. V případě požáru dojde k automatickému otevření světlíkové kopule a tím vznikne velmi dobrá aerodynamická plocha pro odvod kouře a tepla.
 

Všechna odtahová zařízení pro přirozený odvod kouře a tepla lze - s vhodným příslušenstvím -volitelně použít pro každodenní větrání. Podle potřeby probíhá ovládání světlíkové kopule elektricky pomocí motorového otevíracího mechanismu nebo pneumaticky pomocí zdvihacího válce. Pro skutečný komfort lze propojit ovládací mechanismus s centrálou počasí s časovačem a zařízením pro detekci větru/deště.
 

Rádi Vám poradíme s výběrem vhodných komponent pro odvod kouře a tepla a ventilačních komponent pro světlíkové kopule ve Vašem individuálním stavebním projektu.

Nabídka komponent pro odvod kouře a tepla (RWA) a ventilačních komponent pro světlíkové kopule

Pneumatické komponenty pro odvod kouře a tepla (RWA)


Elektrické komponenty RWA